Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Остеохондроз

IVRЗміцнення хребтаОстеохондроз

Остеохондроз – це захворювання, яке уражає тканини хребта та міжхребетні диски. До основної групи ризику входять люди віком старші 40 років, хоча перші ознаки захворювання можуть проявлятись ще в підлітковому віці. Цікавим є те, що до захворювання схильні як люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, так і ті, хто піддають себе надмірним фізичним навантаженням. Також більше за інших схильні до остеохондрозу жінки, які носять незручне взуття, високі підбори; люди з надмірною вагою; курці.

Які етапи виникнення хвороби, і як ми лікуємо остеохондроз в Інституті вертебрології та реабілітації?

Остеохондроз розвивається поступово, у кілька етапів. На першому етапі відбувається порушення кровообігу та, як наслідок, порушення обміну речовин, в результаті втрати води міжхребетні диски втрачають міцність і гнучкість.

Для лікування остеохондрозу на цій стадії ми найчастіше застосовуємо лікувальну фізкультуру та курс масажу. Також на основі Інституту вертебрології та реабілітації успішно функціонує Центр зміцнення хребта та суглобів, де можна пройти курс лікування рухом на медичних тренажерах David. Живлення та еластичність міжхребцевих дисків значно покращується саме під час руху. Для повного одужання пацієнту, можливо, треба буде системно змінити спосіб життя.

На другій стадії захворювання міжхребцеві диски деформуються, внаслідок чого зменшується відстань між хребцями. На третьому етапі у фіброзному кільці диска (зовнішня оболонка міжхребцевого диска) утворюються тріщини або, іншими словами, відбувається вип’ячування частини міжхребцевого диска, так звана протрузія.

Найефективнішим методом лікування на цьому етапі є масаж у комплексі з мануальною терапією. Також в окремих випадках може застосовуватись фізіотерапія.
На останній стадії остеохондроз може призвести до викривлення хребта та обмеження рухливості. У чотирьох випадках із п’яти досягти одужання можна за допомогою корекції хребта та фізіотерапії. В іншому випадку не обійтися без хірургічного втручання. У нас в Інституті вертебрології та реабілітації досвідчений лікар підбере для Вас індивідуальну програму лікування, залежно від етапу розвитку захворювання та загального стану.

Остеохондроз може впливати на різні відділи хребта: шийний, попереково-крижовий, грудний та зрідка – відразу кілька відділів

Шийний остеохондроз характеризується напруженням, а також відчуттям поколювання в м’язах шиї. Біль може також носити прострілюючий характер, віддавати в області потилиці, лопаток, рук. Остеохондроз шийного відділу є однією з причин головних болів і безсоння та може навіть викликати оніміння язика.

Грудний остеохондроз характеризується різкими короткочасними болями в грудній клітці, відчуттям здавлення, а також міжреберним болем.

Поперековий остеохондроз викликає біль у попереку, який може віддавати в ноги, зокрема викликати втрату чутливості або озноб у ногах. Це захворювання може викликати порушення в роботі органів черевної порожнини, сечостатевої системи, запалення сідничного нерва.

Які медичні тренажери для спини ми використовуємо у нашому Центрі зміцнення хребта та реабілітації суглобів?

Для відновлення нормального кровообігу та живлення міжхребцевих дисків, яке відбувається тільки під час руху, ми застосовуємо курс лікування на медичних тренажерах David для спини. Також необхідно опрацювати тонус глибоких м’язів спини, особливо коротких, які, перебуваючи у нормальному положенні, дозволяють прибрати зайвий тиск на міжхребцеві диски.
Коли відстань між хребцями починає зменшуватись, виникають різні затискання у спині, збільшується тиск на диски, виникають проблеми з міжхребцевими суглобами. Щоб уникнути таких станів, необхідно постійно тримати в тонусі ці групи коротких (остистих, міжостистих, міжпоперечних) м’язів уздовж хребта. При цьому за допомогою звичайної гімнастики або рядового тренажерного залу їх практично неможливо ретельно опрацювати. При цьому остеохондроз за відсутності необхідного лікування може ускладнюватись протрузією, грижею, радикулітом, кіфозом і призводити до ще більшого дискомфорту та погіршення якості життя.

Для лікування шийного остеохондрозу ми використовуємо спеціальний тренажер DAVID F140 DMS-EVE, який опрацьовує глибокі м’язи шиї, потиличної області та охоплює верхню частину грудного відділу хребта.


Для роботи з м’язами, що відповідають за повертання шиї та амплітуду рухів, призначений тренажер DAVID F 160 DMS-EVE. Зазвичай ці м’язи найменш треновані, оскільки остисті та міжостисті м’язи розташовані вздовж остистих відростків хребців та є важкодоступними для тренування без застосування спеціалізованих тренажерів.

Грудний остеохондроз характеризується різкими короткочасними болями у грудній клітці, відчуттям стискання, а також міжреберним болем.

Поперековий остеохондроз викликає біль у попереку, який може відчуватись у ногах, а також спричиняти втрату чутливості або відчуття «повзання мурашок» у ногах. Це захворювання може викликати порушення в роботі органів черевної порожнини, сечостатевої системи, запалення сідничного нерва.

Для профілактики та лікування остеохондрозу грудного та поперекового відділів у нашому Центрі використовуються чотири види тренажерів:

DAVID F110 DMS-EVE

Тренажер DAVID F110 DMS-EVE є одним із найважливіших у лінійці для позбавлення від болю у спині та використовується для тренування клубово-ребрових м’язів, найширшого м’яза спини, за винятком участі у тренуванні нецільових м’язів – довгих розгиначів стегна – завдяки унікальному механізму фіксації стегна та колін. Одночасно у процесі тренування активно задіяні короткі м’язи вздовж хребта. Вони забезпечують достатню відстань між хребцями: міжостисті, остисті м’язи розташовуються вздовж, а міжпоперечні м’язи – впоперек остистих відростків хребців.

DAVID F120 DMS-EVE

Тренажер DAVID F120 DMS-EVE забезпечує ротацію у грудному та поперековому відділах, що дозволяє забезпечити індивідуальне навантаження та амплітуду для кожного пацієнта. Під час тренування обертається нижня частина тіла, фіксуються плечі та коліна за допомогою спеціального стабілізуючого механізму, добре розробляються зовнішні та внутрішні косі м’язи, поперечні м’язи спини, глибокі м’язи-обертачі, напівостисті м’язи, багатороздільні глибокі м’язи спини.

DAVID F130 DMS-EVE

Тренажер DAVID F130 DMS-EVE використовується для тренування м’язів, які беруть участь у нахилі тулуба вперед. Під час роботи на цьому тренажері плечі та коліна пацієнта фіксуються за допомогою спеціального стабілізуючого механізму. Це дозволяє зосередити тренування на м’язах черевної стінки, так званої абдомінальної мускулатури. Ці м’язи є надзвичайно важливими для здоров’я спини та органів черевної порожнини.

DAVID F140 DMS-EVE

Спеціальний тренажер DAVID F140 DMS-EVE пропрацьовує глибокі м’язи шиї, потиличної області й захоплює верхню частину грудного відділу хребта.

DAVID F150 DMS-EVE

Тренажер DAVID F150 DMS-EVE призначений для розробки рухливості грудного та поперекового відділів, для посилення квадратного й великого поперекового м’язів. Важливим принципом роботи цього тренажера, як і у випадку інших пристроїв лінійки, є збіг осі обертання хребта з віссю обертання пристрою. Аналогічно F120 тренажер добре тренує черевну мускулатуру, зокрема косі м’язи.

DAVID F160 DMS-EVE

Для роботи з м’язами, що відповідають за обертання шиї й амплітуду рухів, призначений тренажер DAVID F160 DMS-EVE. Зазвичай ці м’язи найменш треновані, оскільки остисті й міжостисті м’язи знаходяться уздовж остистих відростків хребців і є важкодоступними для тренування без використання спеціальних тренажерів.

Підписатись