Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Ушкодження зв'язок колінного суглоба

IVRРеабілітація суглобівУшкодження зв'язок колінного суглоба

Ушкодження зв’язок коліна найчастіше виникає, коли одна або кілька зв’язок перерозтягуються або рвуться. Це найчастіше пов’язано з неприродними рухами в колінному суглобі, які перевантажують колінну чашечку, або зі слабкістю зв’язкового апарату.

Причиною пошкодження хрестоподібних зв’язок можуть бути різкі повороти верхньої частини корпусу або стегон, при незмінному положенні опорної гомілки. Заняття футболом, баскетболом, хокеєм, лижами, а у важкоатлетичних видах спорту найчастіше зустрічаються змішані пошкодження внутрішньосуглобових структур із залученням у травматичний процес зв’язок, хрящів, кісток, а не тільки зв’язок.

Розтягування колатеральних (зовнішньої та внутрішньої бічних) зв’язок, як правило, відбувається при надмірній ротації гомілки під час падіння або підгортання ноги, може супроводжуватися розривом хрестоподібних зв’язок і менісків.

Які симптоми пошкодження зв’язок коліна?

• Різкий і сильний біль у спокої та під час руху;
• Нестабільність і неприродні рухи в суглобі;
• Набряк м’яких тканин навколо суглоба;
• Болісний хрускіт під час руху.

Як відбувається лікування при ушкодженні зв’язок коліна в Інституті вертебрології та реабілітації?

За відсутності розриву зв’язки достатньо консервативного лікування. Треба звернутися до лікаря за консультацією, за необхідності лікар призначить додаткові обстеження (МРТ або рентген у кількох проекціях). Після визначення діагнозу та за відсутності значних внутрішньосуглобових ушкоджень призначається індивідуальний курс лікування, що може містити як лікувальні блокади для знеболювання, так і фізіотерапевтичні процедури для зняття запалення та регенерації навколосуглобових тканин і лікувальний масаж у негострому періоді.

У негострій стадії через 3-4 тижні після травми важливо тренувати силу та узгодженість м’язів стегна й гомілки для відновлення нормальної функції рухливості, а також здійснювати невеликі контрольовані навантаження на зв’язки та м’язи, що утримують коліно.

Аби привести в тонус м’язи, що оточують суглоб, ми використовуємо спеціалізовані медичні тренажери David, які дозволяють давати лікувальні, контрольовані комп’ютером навантаження. Тренування може бути досить інтенсивним, щоб якомога швидше повернутися до звичного способу життя, й одночасно досить безпечним, оскільки завдяки спеціальним обмежувачам руху суглоби під час вправ закріплюються під правильним кутом.

Які медичні тренажери ми використовуємо для відновлення після травми колінного суглоба в Центрі зміцнення хребта та суглобів?

David F200-DMS Eve

Для розвитку та зміцнення рухливості м’язів і зв’язкового апарату, а також поліпшення функції рухливості колінного суглоба та тренування чотириголового м’яза й задніх м’язів стегна в Центрі застосовують тренажер David F200-DMS Eve. У ньому використовуються унікальні механізми, що регулюють спину та гомілковостопні суглоби таким чином, щоб сфокусувати вплив тренажера тільки на певні м’язи пацієнта.

David F260-DMS Eve

Для розвитку двоголового м’яза стегна, великого сідничного м’яза, задіяних при розгинанні в тазостегнових суглобах у Центрі використовують тренажер David F260-DMS Eve. Він оснащений спеціальним майданчиком для регулювання положення ніг і стегон, що дозволяє вибудувати правильну геометрію тіла під час тренування пацієнта будь-якого зросту та пропорції.

David F300-DMS Eve

Для розвитку та зміцнення рухливості м’язів і зв’язкового апарату, а також поліпшення функції рухливості колінного суглоба та тренування чотириголового м’яза й задніх м’язів стегна в Центрі застосовують тренажер David F300-DMS Eve. У ньому використовуються унікальні механізми, що регулюють спину та гомілковостопні суглоби таким чином, щоб сфокусувати вплив тренажера тільки на певні м’язи пацієнта.

David F310-DMS Eve

Для розвитку рухливості кульшових суглобів, зміцнення малого та середнього сідничних м’язів, великого, довгого і короткого привідних м’язів у Центрі використовують тренажер David F310-DMS Eve. Він оснащений спеціальним контурним кріслом, опорою під спину для додаткової безпеки, ременем безпеки, бічною підтримкою для колінного суглоба.

David F320-DMS Eve

Для розвитку рухливості кульшових суглобів, зміцнення малого та середнього сідничних м’язів, великого, довгого і короткого привідних м’язів у Центрі використовують тренажер David F320-DMS Eve. Він оснащений спеціальним контурним кріслом, опорою під спину для додаткової безпеки, ременем безпеки, бічною підтримкою для колінного суглоба.

Підписатись