Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Протрузія та грижа міжхребцевих дисків

IVRЗміцнення хребтаПротрузія та грижа міжхребцевих дисків

Протрузія міжхребцевого диска виникає на одному з етапів розвитку остеохондрозу. В результаті випинання стінки міжхребцевого диска відбувається компресія нервових закінчень хребетного стовпа, яка супроводжується болями в шиї, спині або попереку.

Коли зовнішня частина міжхребцевого диска розшаровується або розривається і його вміст (частина пульпозного ядра) виходить за межі диска, протрузія диска перетворюється на міжхребцеву грижу. При грижі стискаються нервові корінці спинномозкового каналу і виникає біль різної інтенсивності в тій частині тіла, за яку «відповідальний» защемлений нерв.

Також одним із видів міжхребцевих гриж є грижа Шморля – вроджені зміни, коли настільки зменшується відстань між верхніми та нижніми хребцями, що диск «вдавлюється» у верхній або нижній хребець. До 30 років грижа Шморля може нормалізуватися.

Ушкодження міжхребцевого диска з розривом його зовнішньої оболонки найбільш характерне для поперекового відділу хребта, менш характерне для шийного, і зовсім рідко виникає в грудному відділі хребта. Грижі розвиваються з протрузій відповідних відділів хребта:

   -   протрузія шийного відділу (хребці C1-C7), часто супроводжується головними болями;

   -   протрузія грудного відділу (хребці Т1-Т12), можуть відчуватися печіння, біль, «простріли» в хребті;

   -   протрузія поперекового відділу (хребці L1-L5). Найчастіше виникає в поперековому відділі хребта з характерною скутістю і затисканнями в попереку.

Як відбувається лікування протрузії та грижі хребта в Інституті вертебрології та реабілітації?

Незалежно від місця розвитку міжхребцевих гриж, в Інституті вертебрології та реабілітації вдається в 95 % випадків вилікувати міжхребцеву грижу без хірургічного втручання. Такий ефективний результат лікування обумовлений комплексом методів лікування, який наші лікарі призначають індивідуально для кожного пацієнта, залежно від стадії та ступеня розвитку міжхребцевої грижі.

Курс лікування протрузій і гриж хребта лікарі Інституту вертебрології та реабілітації в гострій стадії можуть почати з усунення больового синдрому, в тому числі за допомогою ін’єкцій лікарських препаратів, якщо це необхідно.

Наступним етапом лікування є застосування лікувального масажу та фізіотерапевтичних процедур (електротерапії, магнітотерапії, лазерної терапії). Аби повернути до нормального стану частину міжхребцевого диска, що випинається, й усунути обмеження нервових корінців, наші фахівці використовують апаратне витягування хребта та мануальну терапію.

Після основного курсу лікування протрузій і гриж міжхребцевих дисків без хірургічного втручання пацієнт проходить курс лікування рухом під наглядом наших реабілітологів у Центрі зміцнення хребта та суглобів. Спеціально на період відновлення лікарі Інституту вертебрології та реабілітації розробляють для кожного пацієнта індивідуальний комплекс фізичних вправ із використанням високотехнологічних медичних тренажерів David.

Результатом такого комплексного підходу до лікування протрузій і гриж міжхребцевих дисків є поліпшення кровообігу, мінерального живлення та обміну речовин у міжхребцевих дисках, що сприяє відновленню міжхребцевих дисків природним шляхом.

DAVID F110 DMS-EVE

Тренажер DAVID F110 DMS-EVE є одним із найбільш важливих у лінійці для позбавлення від болю в спині й використовується для тренування клубово-ребрових м’язів грудей і спини, найдовшого м’язу спини, виключаючи участь у тренуванні нецільових м’язів – довгих розгиначів стегна – за рахунок унікального механізму фіксації стегна та колін. Також пропрацьовуються короткі глибокі м’язи, які в умовах звичайної гімнастики або пересічного тренажерного залу практично неможливо ретельно опрацювати.

DAVID F120 DMS-EVE

Тренажер DAVID F120 DMS-EVE забезпечує ротацію в грудному та поперековому відділах, передбачаючи індивідуальне навантаження й амплітуду для кожного пацієнта. Під час тренування обертається нижня частина тіла, фіксуються плечі та коліна за допомогою спеціального стабілізуючого механізму, добре розробляються зовнішні та внутрішні косі м’язи, поперечні м’язи спини, глибокі м’язи-обертачі, напівостисті м’язи, багатороздільні глибокі м’язи спини.

DAVID F130 DMS-EVE

Тренажер DAVID F130 DMS-EVE використовується для тренування м’язів, які згинають грудний і поперековий відділи. Під час роботи на цьому тренажері плечі та коліна пацієнта фіксуються за допомогою спеціального стабілізуючого механізму. Це дозволяє створити основний акцент тренування на м’язи черевної стінки, так званої абдомінальної мускулатури. Ці м’язи вкрай важливі для здоров’я спини й органів черевної порожнини.

DAVID F140 DMS-EVE

Спеціальний тренажер DAVID F140 DMS-EVE пропрацьовує глибокі м’язи шиї, потиличної області й захоплює верхню частину грудного відділу хребта.

DAVID F150 DMS-EVE

Тренажер DAVID F150 DMS-EVE призначений для розробки рухливості грудного та поперекового відділів, для посилення квадратного й великого поперекового м’язів. Важливим принципом роботи цього тренажера, як і у випадку інших пристроїв лінійки, є збіг осі обертання хребта з віссю обертання пристрою. Аналогічно F120 тренажер добре тренує черевну мускулатуру, зокрема косі м’язи.

DAVID F160 DMS-EVE

Для роботи з м’язами, що відповідають за обертання шиї й амплітуду рухів, призначений тренажер DAVID F160 DMS-EVE. Зазвичай ці м’язи найменш треновані, оскільки остисті й міжостисті м’язи знаходяться уздовж остистих відростків хребців і є важкодоступними для тренування без використання спеціальних тренажерів.

Підписатись