Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Реабілітація після ендопротезування суглобів

IVRРеабілітація суглобівРеабілітація після ендопротезування суглобів

Як правило, операції ендопротезування здійснюють у випадку виражених стадій остеоартрозу з наявністю істотної деформації суглоба, а також при посттравматичних дефектах суглобів, коли вже неефективні всі види консервативного лікування.

Ми рекомендуємо як передопераційну підготовку перед ендопротезуванням, так і післяопераційну реабілітацію. Якщо пацієнт проходить доопераційну підготовку, то в набагато коротші терміни після операції можна відновити функції рухливості та стабілізації, поліпшити кровообіг і обмінні процеси, зміцнити м’язи, а також повернутися до повноцінного активного способу життя.

Суть передопераційної підготовки полягає в тому, щоб максимально відновити м’язи, сухожилля, зміцнити їх, відновити нормальний кровообіг, що відіграватиме вирішальну роль у загоєнні тканин, які оточують штучний суглоб.

Для реабілітації тазостегнового або колінного суглобів після травми або заміни суглоба необхідний комплексний підхід. Одразу після операції потрібно від одного до трьох місяців для відновлення. Після заміни тазостегнового суглоба можуть застосовуватися гімнастика, ЛФК, фізіотерапія та в рідкісних випадках лікувальний масаж.

Коли пацієнт вже не відчуває болю, найважливішим завданням є привести в тонус м’язи в навколосуглобовій зоні. У нашому Центрі зміцнення хребта та суглобів є унікальна можливість зміцнити м’язи-стабілізатори колінного суглоба абсолютно безпечно навіть за наявності серйозних ушкоджень зв’язок і менісків за допомогою технології David Knee Concept.

Це досягається за рахунок лікувальної фізкультури на комп’ютеризованих медичних тренажерах за допомогою помірних, контрольованих програмним забезпеченням і реабілітологом навантажень.

Як ми проводимо відновлення та реабілітацію після ендопротезування кульшового та колінного суглобів у Центрі зміцнення хребта та суглобів?

До програми відновлення нижніх кінцівок, колінних і тазостегнових суглобів після травми або ендопротезування входять такі контрольовані комп’ютером і реабілітологом вправи для розробки суглоба на комплексі тренажерів David Hip & Knee Concept:

• розгинання та згинання ноги в колінному суглобі для відновлення суглоба після травми,

• розгинання тазостегнових суглобів,

• відведення та приведення стегна.

Після операцій на колінних і тазостегнових суглобах важливо розробляти чотириглавий м’яз і задні м’язи стегна, сідничні м’язи, гомілковостопні суглоби. Потрібно практикувати акуратне та контрольоване згинання й розгинання прооперованих суглобів.

David F200-DMS Eve

Для розвитку й зміцнення рухливості ніг у колінному суглобі та тренування чотириголового м’яза й задніх м’язів стегна в Центрі зміцнення хребта та реабілітації суглобів використовують тренажери David F200-DMS Eve

David F260-DMS Eve

Для розвитку двоголового м’яза стегна, великого сідничного м’яза, задіяних при розгинанні в тазостегнових суглобах, використовують тренажер David F260-DMS Eve. Він оснащений спеціальним майданчиком для регулювання положення ніг і стегон, що дозволяє вибудувати правильну геометрію тіла при тренуванні пацієнта будь-якого зросту та пропорції.

David F300-DMS Eve

Для розвитку й зміцнення рухливості ніг у колінному суглобі та тренування чотириголового м’яза й задніх м’язів стегна в Центрі зміцнення хребта та реабілітації суглобів використовують тренажери David F300-DMS Eve.

David F310-DMS Eve

Для розвитку рухливості кульшових суглобів, зміцнення малого та середнього сідничних м’язів, великого, довгого та короткого привідних м’язів у Центрі використовують тренажер David F310-DMS Eve. Він оснащений спеціальним контурним кріслом, опорою під спину для додаткової безпеки, ременем безпеки, бічною підтримкою для колінного суглоба.

David F320-DMS Eve

Для розвитку рухливості кульшових суглобів, зміцнення малого та середнього сідничних м’язів, великого, довгого та короткого привідних м’язів у Центрі використовують тренажер David F320-DMS Eve. Він оснащений спеціальним контурним кріслом, опорою під спину для додаткової безпеки, ременем безпеки, бічною підтримкою для колінного суглоба.

Підписатись