Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі

IVRЗміцнення хребтаРеабілітація після видалення міжхребцевої грижі

Реабілітаційний період після видалення міжхребцевої грижі – це період часу, впродовж якого пацієнт повертається до повсякденного життя після перенесеної операції на хребті.

Основною метою реабілітаційного періоду є відновлення м’язового корсету, який утримує хребет людини.

Як відбувається реабілітація після видалення міжхребцевої грижі в Інституті вертебрології та реабілітації?

Програма реабілітації після видалення міжхребцевої грижі розробляється фахівцями Інституту вертебрології та реабілітації індивідуально для кожного пацієнта.

Ця програма спрямована на повне відновлення цілісності опорно-рухового апарату та складається з трьох етапів.

Перші два тижні після операції. У цей період усі зусилля лікарів спрямовані на усунення больових відчуттів і зняття набряку. Застосовуються інтенсивне медикаментозне лікування та профілактичні процедури для запобігання можливих післяопераційних ускладнень. Лікарі також призначають використання ортопедичних корсетів із тим, щоб попередити зміщення хребців і сприяти швидкому загоєнню швів.

Від двох тижнів до двох місяців. У цей період наші лікарі допомагають пацієнту адаптуватися та рекомендують базові лікувальні вправи, гімнастику та ЛФК після операції грижі хребта.

Від двох місяців до одного року після операції. У цей період зусилля наших фахівців спрямовані на повне відновлення роботи травмованої ділянки хребта, запобігання патологічних змін в організмі, зміцнення м’язового каркаса спини.

Далі профілактичні процедури потрібні впродовж усього життя. Зокрема необхідно періодично проходити діагностику для відстеження всього стану опорно-рухової системи.

Під час всього реабілітаційного періоду після видалення міжхребцевої грижі лікарі Інституту вертебрології та реабілітації застосовують:

•  лікарські препарати (допомагають усунути болі, набряк і запальні процеси);

•  фізіотерапію (електротерапія, лазерна терапія, ультразвукова терапія);

•  лікувальний масаж

•  лікувальну фізкультуру.

Усі ці процедури сприяють відновленню структури кісткової та хрящової тканин, поліпшують процеси циркуляції крові, а також підвищують тонус і розвивають еластичність м’язів спини.

Починаючи з третього місяця після проведення операції, ви можете пройти реабілітаційне лікування в нашому Центрі зміцнення хребта та суглобів за допомогою сучасних професійних медичних тренажерів David. В результаті ретельного комп’ютерного тестування для кожного пацієнта наші лікарі розробляють індивідуальний комплекс вправ на тренажерах David.

Фінсько-німецька методика David дозволяє давати контрольовані і безпечні навантаження на м’язи для відновлення після видалення міжхребцевої грижі поперекового й інших відділів спини.

Які обмеження існують під час реабілітаційного періоду після видалення міжхребцевої грижі?

•  Без корсета заборонені будь-які рухи.
•  Перші два тижні заборонено сидіти.
•  Перші три місяці не можна піднімати більш ніж 2-3 кілограми.
•  Не можна виконувати нахили вперед і в сторони, скручування, різкі й амплітудні
•  Необхідно часто змінювати положення тіла.
•  Заборонені сеанси остеопатичного лікування.
•  Необхідно контролювати та не набирати зайву вагу.

DAVID F110 DMS-EVE

Тренажер DAVID F110 DMS-EVE є одним із найбільш важливих у лінійці для позбавлення від болю в спині й використовується для тренування клубово-ребрових м’язів грудей і спини, найдовшого м’язу спини, виключаючи участь у тренуванні нецільових м’язів – довгих розгиначів стегна – за рахунок унікального механізму фіксації стегна та колін. Також пропрацьовуються короткі глибокі м’язи, які в умовах звичайної гімнастики або пересічного тренажерного залу практично неможливо ретельно опрацювати.

DAVID F120 DMS-EVE

Тренажер DAVID F120 DMS-EVE забезпечує ротацію в грудному та поперековому відділах, передбачаючи індивідуальне навантаження й амплітуду для кожного пацієнта. Під час тренування обертається нижня частина тіла, фіксуються плечі та коліна за допомогою спеціального стабілізуючого механізму, добре розробляються зовнішні та внутрішні косі м’язи, поперечні м’язи спини, глибокі м’язи-обертачі, напівостисті м’язи, багатороздільні глибокі м’язи спини.

DAVID F130 DMS-EVE

Тренажер DAVID F130 DMS-EVE використовується для тренування м’язів, які згинають грудний і поперековий відділи. Під час роботи на цьому тренажері плечі та коліна пацієнта фіксуються за допомогою спеціального стабілізуючого механізму. Це дозволяє створити основний акцент тренування на м’язи черевної стінки, так званої абдомінальної мускулатури. Ці м’язи вкрай важливі для здоров’я спини й органів черевної порожнини.

DAVID F150 DMS-EVE

Тренажер DAVID F150 DMS-EVE призначений для розробки рухливості грудного та поперекового відділів, для посилення квадратного й великого поперекового м’язів. Важливим принципом роботи цього тренажера, як і у випадку інших пристроїв лінійки, є збіг осі обертання хребта з віссю обертання пристрою. Аналогічно F120 тренажер добре тренує черевну мускулатуру, зокрема косі м’язи.

Підписатись