Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Сколіоз і сколіотична постава

IVRЗміцнення хребтаСколіоз і сколіотична постава

Сколіотична постава – це функціональне викривлення хребта у фронтальній площині праворуч або ліворуч у грудному або поперековому відділах хребта. Сколіоз – це фіксоване викривлення хребта у фронтальній площині з торсією та деформацією тіл хребців.

Види сколіотичної постави.

1. Сколіотична постава.

2. Кругла спина.

3. Круглоувігнута спина.

4. Плоска спина.

5. Плоскоувігнута спина.

6. Кіфосколіотична спина.

7. Лордосколіотична спина.

Види сколіозу

Ступінь сколіозу за Чакліним характеризує кут викривлення:

1) 5-10 градусів;

2) 11-30 градусів;

3) 31-60 градусів;

4) 61< градусів.

Залежно від зони, де знаходиться викривлення, сколіоз хребта буває:

•          грудний або торакальний сколіоз, для якого характерне викривлення у грудній зоні хребта;

•          торако-люмбальний сколіоз, для якого характерне викривлення у місці переходу грудної зони в поперекову;

•          люмбальний сколіоз, для якого характерне викривлення в зоні попереку.

Якщо для сколіозу характерна тільки одна дуга викривлення, такий сколіоз називають C-подібним. Якщо є дві дуги викривлення, основна та компенсаторна, це S-подібний сколіоз.

Найчастіше сколіоз проявляється в юнацькому та підлітковому віці. Це пов’язано з періодом активного росту, коли у дітей і підлітків швидко розвивається опорно-руховий апарат, а м’язи часто не «встигають» за ним. Однак причин виникнення сколіозу дуже багато.

Причини виникнення сколіозу

1. Вроджені деформації хребта.

2. Нейрогенний сколіоз (після перенесених захворювань спинного мозку, таких як поліомієліт, церебральні паралічі).

3. Рахітичний сколіоз як результат перенесеного рахіту в дитинстві.

4. Сколіоз внаслідок ураження нижніх кінцівок, наприклад, вроджений вивих стегна.

5. Посттравматичний сколіоз.

6. Ідіопатичний сколіоз – без явної причини. Переважно сколіози мають саме ідіопатичне походження.

Як ми лікуємо сколіоз в Інституті вертебрології та реабілітації?

Аби сколіотична постава не прогресувала у сколіоз, а сколіоз не прогресував у значну деформацію хребта, фахівці Інституту вертебрології та реабілітації рекомендують звертатися по кваліфіковану медичну допомогу на ранніх етапах виникнення асиметрії в хребетному стовпі.

Лікування викривлення хребта в Інституті вертебрології та реабілітації починають із комплексної діагностики, після чого наші фахівці розробляють курс лікування сколіозу індивідуально для кожного пацієнта. Цей курс лікування передбачає лікувальний масаж, магнітну терапію й електротерапію. 

Для закріплення результатів лікування на тривалий час лікарі Інституту вертебрології та реабілітації розробляють для пацієнта індивідуальний курс лікування рухом із використанням професійних медичних тренажерів David. При сколіозі м’язи правої та лівої сторони спини розвинені асиметрично, не здатні утримувати хребет у нормальному положенні. Тому для сколіозу 1-2 ступеню фізичні вправи, спрямовані на усунення дисбалансу, є основним методом лікування. Лікування починається з комп’ютерної діагностики, що чітко показує, які м’язи розвинені асиметрично, після чого лікар і реабілітолог вибудовують програму лікування у такий спосіб, щоб скорегувати дисбаланс у м’язах опорно-рухового апарату та зміцнити м’язовий корсет хребта.

Які тренажери для спини ми використовуємо для лікування сколіозу в Центрі зміцнення хребта і суглобів?

DAVID F110 DMS-EVE

Тренажер DAVID F110 DMS-EVE є одним із найбільш важливих в лінійці для позбавлення від болю в спині і використовується для тренування клубово-ребрових м’язів грудей і спини, найдовшого м’язу спини.

DAVID F120 DMS-EVE

Тренажер DAVID F120 DMS-EVE забезпечує ротацію в грудному та поперековому відділах, передбачаючи індивідуальне навантаження й амплітуду для кожного пацієнта. Під час тренування обертається нижня частина тіла, фіксуються плечі та коліна за допомогою спеціального стабілізуючого механізму, добре розробляються зовнішні та внутрішні косі м’язи, поперечні м’язи спини, глибокі м’язи-обертачі, напівостисті м’язи, багатороздільні глибокі м’язи спини.

DAVID F130 DMS-EVE

Тренажер DAVID F130 DMS-EVE використовується для тренування м’язів, які згинають грудний і поперековий відділи. Під час роботи на цьому тренажері плечі та коліна пацієнта фіксуються за допомогою спеціального стабілізуючого механізму. Це дозволяє зробити основний наголос тренування на м’язи черевної стінки, так званої абдомінальної мускулатури. Ці м’язи вкрай важливі для здоров’я спини й органів черевної порожнини.

DAVID F150 DMS-EVE

Тренажер DAVID F150 DMS-EVE призначений для розробки рухливості грудного та поперекового відділів, для посилення квадратного та великого поперекових м’язів. Важливим принципом роботи цього тренажера, як і у випадку інших пристроїв лінійки, є збіг осі обертання хребта з віссю обертання пристрою. Аналогічно тренажеру F120 тренажер добре тренує черевну мускулатуру, включаючи косі м’язи.

Підписатись