Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Сучасні методи лікування шийного остеохондрозу

IVRСтаттіСучасні методи лікування шийного остеохондрозу

Сучасний малорухливий спосіб життя стає причиною того, що таке поширене захворювання як шийний остеохондроз активно молодшає. На нього все частіше скаржаться «айтішники», водії та інші представники «сидячих» професій. За словами медиків, зі скаргами на шийний остеохондроз звертаються навіть 17-річні підлітки. Як правило це ті, хто активно користується смартфоном.

Справа в тому, що в залежності від нахилу над гаджетом хребет людини відчуває навантаження від 12 до 27 кг. Чим більше часу людина проводить в такому положенні, тим швидше зношуються міжхребетні диски, виникають болі в шиї і спині, а потім і остеохондроз. Доктора настійно рекомендують починати лікування одразу ж при появі перших симптомів, інакше наслідки нехтування своїм здоров'ям можуть бути незворотними.

Що ж це за хвороба - шийний остеохондроз?

Найбільш рухливий серед всіх відділів хребта - саме шийний. Він має сім хребців які з'єднані еластичними міжхребцевими дисками. Кожен диск має фіброзне кільце з пульпозним ядром усередині.

Порушення в ньому обміну речовин може свідчити про появу остеохондрозу, при якому міжхребцевий диск втрачає свою міцність і пружність. Надалі, під впливом завантажень, фіброзне кільце випинається, на ньому виникають тріщини.

Шийний відділ має безліч нервових каналів і кровоносних судин для забезпечення харчування головного мозку, а хребці впритул прилягають один до одного. Таким чином, навіть помірна деформація одного з хребців призводить до того, що нервові структури і кровоносні судини стискаються.

Які симптоми шийного остеохондрозу і в чому їх небезпека?

Перші ознаки захворювання проявляються у вигляді напруги і поколює відчуттів в м'язах шиї, больових відчуттів, які можуть віддавати в область потилиці, лопаток, рук. Коли внаслідок остеохондрозу порушується мозковий кровообіг, з'являються головні болі, вегето-судинні захворювання, гіпертонія. Також захворювання погано позначається на серцево-судинної та дихальної системах, загальної координації, погіршуються слух і зір.

Якщо вчасно не почати лікування, шийний остеохондроз може стати причиною міжхребцевої протрузии, грижі, синдрому хребетної артерії.

Діагностика шийного остеохондрозу

Діагностикою та лікуванням остеохондрозу шийного відділу хребта займаються вузькоспрямовані фахівці - ортопеди-травматологи і неврологи, що спеціалізуються в області вертебрології. В першу чергу лікар визначає ступінь вираженості симптоматики захворювання. Також визначаються можливі причини появи - шкідливі умови праці, звички пацієнта, наявність травм.

Якщо в цьому є необхідність, пацієнту рекомендується додаткове обстеження:

Рентгенографія показує ступінь нестабільності тіл хребців шийного відділу.
МРТ дозволяє виявити освіти протрузий, гриж міжхребцевих дисків і стан м'яких тканин.
УЗД судин голови і шийного відділу (доплерографія) рекомендуються при порушеннях мозкового кровообігу, мігрені. Це обстеження дозволяє визначити стан хребетних артерій, вен, а також наявність патологічної звивистості і петель судин. УЗД також дозволяє побачити порушення прохідності судин. У комплексі всі ці обстеження дозволяють побачити загальну картину стану шийного відділу хребта, щоб правильно встановити діагноз і призначити максимально ефективне лікування і подальшу реабілітацію для закріплення тривалого результату.

Особливості лікування остеохондрозу шийного відділу

Лікування спрямоване на поліпшення кровопостачання головного мозку і тканин, що оточують шийний відділ хребта, збільшення рухливості блокованих сегментів шийного відділу хребта, зменшення больового і Міотонічна синдрому.

Для досягнення поставлених цілей застосовуються різні методики

Масажі в комплексі з легкими ортопедичними корекціями для поліпшення кровотоку в шийному відділі хребта.
Метод короткого важеля для корекції хребта. Цей нетравматичний метод дозволяє ефективно усунути функціональні блоки і відновити рухливість сегментів.
Ударно-хвильова терапія для поліпшення метаболічних процесів, відновлення клітин і уражених ділянок тканин, усунення м'язових спазмів.
Карбоксітерапіі (лікувальний вплив вуглекислого газу на тканини хребта і суглобів).
Фізіотерапевтичні методи лікування (електротерапія і магнітотерапія).
Медикаментозне лікування (блокади, мультизональні та інші ін'єкції) в комплексі з перерахованими вище методами. Медикаменти використовуються тільки в окремих випадках, для зняття гострого стану при Міотонічна (набряк м'яких тканин) і больовому синдромі

ЛФК при остеохондрозі шийного відділу

У лікуванні захворювань все більш популярною стає лікувальна фізкультура. Вона застосовується не тільки в стані ремісії, але і в якості профілактики шийного остеохондрозу. Фізичні вправи поліпшують кровообіг, зміцнюють м'язовий корсет, усувають обмеження рухливості хребців, збільшують обсяг рухів, дозволяють відновити нервово-м'язові зв'язку.

Ефективних результатів допомагає досягти терапія по фінсько-німецькою методикою David, яку проводять в Інституті вертебрології і реабілітації. В ході комплексного комп'ютерного тестування визначається вразливість шийного відділу хребта, ассіметріямишц в шийному відділі, переважання або недолік розвиненості м'язової системи. На підставі цих показників розраховується можливе навантаження і формується індивідуальна програма занять на інноваційних медичних тренажерах. Для лікування і закріплення результату слід двічі на рік проходити курс по 24 заняття. Результати занять на тренажерах зазвичай видно вже після 5-6 заняття

Самолікування - не вихід

Ознаки шийного остеохондрозу часто ігнорують або займаються самолікуванням. Тим часом, це може привести до серйозних ускладнень. Особливо людина ризикує в разі самостійного лікування або застосування травмонебезпечних мануальних методик і фізичних маніпуляцій, які не просто не лікують, а ще більше можуть посилити захворювання. Лікування шийного остеохондрозу краще довірити кваліфікованим фахівцям, які підберуть для Вас щадні, сучасні та ефективні методи, що виключають можливість травмування ураженої шийного відділу хребта.

Інститут вертебрології і реабілітації - лідер в області лікування спини протягом 14 років. У більш ніж 95% випадків пацієнти Інституту позбавляються від захворювань хребта без операцій.

Підписатись