Меню
Знайти
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ

Спондилоартроз і спондилолістез

IVRЗміцнення хребтаСпондилоартроз і спондилолістез

Спондилоартроз – це захворювання, при якому зневоднюються міжхребцеві диски та зменшується еластичність і амортизаційна функція суглобів. Найчастіше до спондилоартрозу схильні люди похилого віку, спортсмени та люди, які зазнавали великих навантажень. Тільки у 10 % випадків ризик захворювання виникає у людей від 25 до 35 років. Також до групи ризику входять люди із діагнозом «остеохондроз»: із часом висота дисків зменшується, а підвищений тиск на суглоби призводить до зношення та запалення хрящових тканин дисків.

Як ми боремось із причинами остеоартрозу (та його формами – гонартрозом і коксартрозом) в Інституті вертебрології та реабілітації?

На початкових стадіях захворювання, коли відсутній больовий синдром, можна рекомендувати курс лікувальних масажів, лікувальну фізкультуру або плавання. Якщо вже виник гострий больовий синдром, пацієнту додатково знадобиться більш серйозне лікування, що передбачає, поміж іншого, фізіотерапевтичні процедури та протизапальну терапію.

Після цього повинні застосовуватись ретельно нормовані спеціалізовані фізичні навантаження на уражену ділянку. Обов’язково рекомендуємо пройти реабілітаційний курс на медичних тренажерах David, оскільки однією з причин спондилоартрозу є асиметричне скорочення м’язів, тому для лікування необхідно відновити баланс розвитку м’язового корсета спини. Усі тренажери в лінійці для лікування спини мають унікальний запатентований механізм фіксації суглобів безпечним кутом і спеціальні обмежувачі руху нецільових м’язів, а також регуляцію амплітуди рухів і рухливості. Ці характеристики забезпечують безпеку Вашої спини під час інтенсивних занять.

Курс лікування на тренажерах David є унікальним не тільки тим, що усуває асиметрію, але і тим, що в процесі тренування активно задіяні короткі м’язи хребта. Коли ці м’язи в тонусі, вони забезпечують стабільність і достатню відстань між хребцями: міжостисті, остисті м’язи розташовуються вздовж, а міжпоперечні м’язи – впоперек остистих відростків хребців. Коли відстань між хребцями починає зменшуватись, виникає функціональний блок, проблеми з міжхребцевими суглобами. Щоб уникнути таких станів, необхідно постійно тримати в тонусі ці групи коротких м’язів хребта. При цьому за допомогою звичайної гімнастики або звичайного тренажерного залу їх практично неможливо ретельно опрацювати.

Спондилолістез – це стан, який обумовлений зміщенням тіла хребця відносно до іншого, характеризується болями в спині ниючого характеру під час навантажень та  поворотів, нахилів.

Практично завжди спондилоартроз супроводжується спондильозом, як одним із етапів розвитку остеохондрозу. При цьому фіброзні кільця міжхребцевих дисків виходять за межі хребців. Це призводить до утворення остеофітів – кісткових виступів, через які рухливість диска обмежується.

Наступним етапом спондильозу є спондилолістез. Спондилолістез – це стан, при якому відбувається зміщення хребця вперед або назад відносно до осі хребта.

Які медичні тренажери David використовуються для лікування в нашому Інституті? 

Для лікування спондилоартрозу та спондилолістезу в нашому Центрі зміцнення хребта та суглобів використовують шість видів тренажерів.

DAVID F110 DMS-EVE

Тренажер DAVID F110 DMS-EVE є одним із найбільш важливих у лінійці для позбавлення від болю в спині й використовується для тренування клубово-ребрових м’язів грудей і спини, найдовшого м’язу спини, виключаючи участь у тренуванні нецільових м’язів – довгих розгиначів стегна – за рахунок унікального механізму фіксації стегна та колін. Також пропрацьовуються короткі глибокі м’язи, які в умовах звичайної гімнастики або пересічного тренажерного залу практично неможливо ретельно опрацювати.

DAVID F120 DMS-EVE

Тренажер DAVID F120 DMS-EVE забезпечує ротацію в грудному та поперековому відділах, що дозволяє забезпечити індивідуальне навантаження та амплітуду для кожного пацієнта. Під час тренування обертається нижня частина тіла, фіксуються плечі та коліна за допомогою спеціального стабілізуючого механізму, добре розробляються зовнішні та внутрішні косі м’язи, поперечні м’язи спини, глибокі м’язи-обертачі, напівостисті м’язи, багатороздільні глибокі м’язи спини.

DAVID F130 DMS-EVE

Тренажер DAVID F130 DMS-EVE використовується для тренування м’язів, які згинають грудний і поперековий відділи. Під час роботи на цьому тренажері плечі та коліна пацієнта фіксуються за допомогою спеціального стабілізуючого механізму. Це дозволяє створити основний акцент тренування на м’язи черевної стінки, так званої абдомінальної мускулатури. Ці м’язи вкрай важливі для здоров’я спини й органів черевної порожнини.

DAVID F140 DMS-EVE

Спеціальний тренажер DAVID F140 DMS-EVE опрацьовує глибокі м’язи шиї, потиличної області та охоплює верхню частину грудного відділу хребта.

DAVID F150 DMS-EVE

Тренажер DAVID F150 DMS-EVE призначений для розробки рухливості грудного та поперекового відділів, для посилення квадратного та великого поперекового м’язів. Важливим принципом роботи цього тренажера, як і інших пристроїв лінійки, є збіг осі обертання хребта з віссю обертання пристрою. Аналогічно до F120 тренажер добре тренує черевну мускулатуру, зокрема косі м’язи.

DAVID F160 DMS-EVE

Для роботи з м’язами, що відповідають за обертання шиї та амплітуду рухів, призначений тренажер DAVID F160 DMS-EVE. Зазвичай ці м’язи найменш треновані.

Підписатись